Vánoční zamyšlení

Na Facebooku, kde převážně sleduji aktuální dění nejen svých známých, většina lidí balancovala minulý rok a přáli ostatním ty klasické věci do roka nového. Já se zdržel všech možných statusů a komentářů, protože pro mě byl závěr roku včetně vánočních svátků jak z jiného světa. Na Štědrý den v poledne jsem odjel do nemocnice, kde jsem doteď. Asi si málokdo umí představit, jaké to je strávit takové dny bez rodiny a vánoční pohody, na kterou se tolik těšíme. První dva dny byly psychicky opravdu náročné a při čtení všech těch statusů na téma Veselé Vánoce člověk přemýšlí tak nějak jinak. Mnoho lidí, co to píšou, si to ani neuvědomují a chrlí to na FB jako zdvořilostní frázi, kterou se loučíváte s kolegy v práci před svátky, i když to nejspíš myslí i upřímně. O konci roku a vítání Nového roku ani mluvit nebudu, protože to v tom kontextu je už úplná prkotina.

Rok 2016 hodnotím jako vydařený, mnoho se mi toho, společně se svou rodinou, povedlo a prožili jsme spoustu nových a krásných zážitků včetně největšího zázraku v podobě moci být u toho, jak potomek zažívá svá různá „poprvé“, kterými to uplynutím jednoho roku rozhodně nekončí. Jedno z největších díků patří i mé úžasné manželce Lucii, která je mi oporou a společně tvoříme téměř dokonalý pár a bez ní bych byl sotva poloviční. Mnoho se toho podařilo a vznikl i prostor pro podobné a ještě lepší zážitky do budoucna. Očekávám, že rok 2017 bude minimálně tak úspěšný.

Nebudu vám přát zdraví, štěstí, lásku, bohatství a podobné věci. Přeji vám, abyste byli sami se sebou spokojeni, trochu víc přemýšleli nad svými slovy i činy, nehledali vždy chyby jinde, ale pokusili se být jednoduše šťastnější – nerozčilujte se nad věcmi, které neovlivníte, ale soustřeďte se na to, co ovlivnit můžete a přispět tak k štěstí vlastnímu, ale i cizímu. I když objektivní svoboda se nám poslední dobou poněkud vytrácí, OSOBNÍ SVOBODU NÁM NIKDO NEVEZME – VŽDY MÁME TOTIŽ MOŽNOST VOLBY – možnost volby REAKCE na vše, co se nám děje! BUĎTE SVOBODNÍ!

Leave Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *